Park maszynowy

Nasz park maszynowy to w pełni profesjonalne maszyny kamieniarskie, wszystkie stworzone i wyprodukowane przez światowych liderów maszyn kamieniarskich. Razem tworzą linię produkcyjną pozwalającą na wykonanie gotowego produktu.

Całość produkcji jest sterowana za pomocą komputerów oraz działa w trybie automatycznym (wymiana narzędzi, obracanie materiału itp). To zapewnia perfekcyjną jakość oraz niespotykane możliwości cięć i wykończeń, z dokładnością do pojedynczych milimetrów.

Proces wytwarzania gotowego wyrobu rozpoczyna się od stworzenia cyfrowego projektu, który następnie trafia do centralnego komputera. Od tego momentu następuje laserowe mierzenie materiału przeznaczonego do obróbki. Komputer za pomocą lasera nanosi na materiał punkty odniesienia oraz ustala kolejność pracy i odpowiedni dobór narzędzi. Po dokonaniu wyżej wymienionych pomiarów rozpoczyna się właściwa praca, w trakcie której powstają wszelkie docelowe kształty i gotowy produkt.

W 2012 roku firma GRANMAL otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na zakup nowych, profesjonalnych i wysoce innowacyjnych maszyn kamieniarskich.

W obecnej chwili dysponujemy bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym w naszym regionie. Dokonana inwestycja pozwala nam zaoferować Państwu doskonałą jakość proponowanych produktów.

Poznaj nasz park maszynowy:

 MG 0268  

Boczkarka Comandulli
Boczkarka jest wysoce innowacyjną maszyną do marmuru i granitu. To wielofunkcyjna maszyna, zbudowana przy wykorzystaniu najnowszych technologii o najwyższej precyzji, łatwa w obsłudze. 
Więcej...

 MG 0262   Piła mostowa CNC z głowicą ustawną - firmy GMM
Sterowana komputerowo piła stawia na pierwszym miejscu szybkość cięcia i dokładność ustawienia. Odpowiednia do obróbek powtarzalnych jak i do pojedynczych detali, także z brzegami nierównoległymi, prostopadłymi i z cięciami ukośnymi.
Więcej...