Kwarcyt naturalny atrakcyjny kamień do dekoracji

Wielu wytwórców na terenie Polski oraz za granicą wykonuje obecnie elewacje, a także wyposażenia wnętrz z różnorakich materiałów m.in. z kwarcytu naturalnego.

Kwarcyt ten jest naturalną skałą metamorficzną i zawiera przede wszystkim kwarc. Jest on materiałem twardszym nawet od grafitu czy słabszego marmuru a przez to bardzo wytrzymałym, niepodatnym na uszkodzenia, czy negatywne skutki zmian temperatury i warunków pogodowych, odpornym na działanie mrozu oraz silnego wiatru, które nie powodują jego korozji.

Kwarcyt występuje w wielu kolorach i jest błyszczący nawet bez polerowania oraz jest bardziej dekoracyjny niż granit.

Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne
Kwarcyty naturalne

Zastosowanie kwarcytów naturalnych

Jest bardzo dobrym materiałem. Ma też szerokie zastosowanie we wnętrzach takich jak łazienka, kuchnia, salon czy inne pomieszczenia. Można dzięki niemu stworzyć również bardzo stylowe blaty kuchenne, podłogi, okładziny ścienne, parapety, kominki, efektowne filary, a nawet podłogi. Ze względu na swe właściwości wykonane z niego płytki w łazience nie będą narażone na odpryski, ponadto nie nasiąka on wodą. Jest idealnym wyborem również z uwagi na swój piękny wygląd i różnorodność.

Oczywistą zaletą zastosowania kwarcytu jest, chociażby to, że nie trzeba go co roku odświeżać ani stosować żadnych specjalnych środków do jego mycia i pielęgnacji, kwarcyt praktycznie nie ulega zabrudzeniom.

Kolory, jakie mamy do wyboru to przede wszystkim: szary, brązowy, czarny, beżowy, oraz biały biorąc pod uwagę to, że każdy z nich ma wiele odmian mamy wiele możliwości do wykorzystania. Z łatwością można odszukać też zdjęcia przykładowych elewacji wykonanych z tego wartościowego materiału.

Podejmując decyzję nad wyborem tego materiału – podobnie jak i każdego innego, trzeba zwrócić uwagę na to, aby stosować kwarcyt najwyższej jakości pozyskiwany tylko od sprawdzonych dostawców.