Granit Rodzaje

Granity zbudowane są z minerałów krzemianowych, większość z nich powstała w ekstremalnych warunkach. Materiał ten charakteryzuje się wysoką twardością. Produkty wykonane z granitu sprzedawanego koło Kielc cechuje naturalność – są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Elementy granitowe odporne są na zarysowania, zaplamienia (woda, tłuszcz, wino, soki). Posiadamy w swojej ofercie rożne rodzaje materiałów. Szeroka gama i nieograniczone wzornictwo sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie – nieważne czy pochodzi ze Szczecina czy Kielc. Granit charakteryzuje się różnorodnością powierzchni. Może być wykonany np. na wysoki połysk, ułatwiający utrzymanie go w czystości. Różnorodność struktur daje możliwość płomieniowania i szczotkowania kamienia.

W związku z potrzebą ciągłego rozwoju i dywersyfikacji produktów, w 2017 roku zakupiliśmy nowoczesną linię technologiczną do zmiany faktury na płaszczyźnie w kamieniu. Posiadamy jedyny park maszynowy, który umożliwia nam zmianę struktury granitu – znajduje się on w Kielcach. Dzięki inwestycji możemy ryflować, tzn. nadawać szorstkość w materiale, uzyskując rożne faktury na płaszczyźnie kamienia. Wykonane w ten sposób blaty posiadają różne faktury – oddziałują  na nasz zmysł wzroku, a także dotyku. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu granit łatwo poddaje się obróbce. Tworzenie brzegów, frezowanych rowków, pochylni ociekowych, podwieszanych zlewozmywaków nie stanowi problemu.

Granit jest skałą pochodzenia naturalnego, słynie z niezwykłej odporności, także na niskie temperatury. Dzięki niskiej porowatości materiał ten wykazuje bardzo dobre właściwości mrozoodporne.

Granity znajdują szerokie zastosowanie zarówno w wystroju wnętrz dla klienta indywidualnego (blaty kuchenne, posadzki, schody, parapety, okładziny ścienne), jak również w obiektach użyteczności publicznej (elewacje, schody, parapety).

Granity - przegląd